Narodowe czytanie

Dnia 4 września 2015 roku Gimnazjaliści pod kierunkiem pani Gabrieli Malek wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Lalki” Bolesława Prusa.Akcję organizowała Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka Gminna . Czytelnicy mogli również obejrzeć sceny z utworu ,które przygotował pan Dawid Kwidziński. 

Narodowe czytanie” to akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła .Celem projektu jest wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa. Narodowe Czytanie zainaugurowała w 2012 r. lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 r. w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry, w 2014 roku - „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, a w 2015 roku „Lalki” Bolesława Prusa.