Historia kabaretu "BŁYSK"

HISTORIA KABARETU „BŁYSK”


Kabaret „Błysk” powstał we wrześniu 2011 roku. Pierwszym przedsięwzięciem było przedstawienie szkoły w „Krzywym zwierciadle”. Uczniowie zaprezentowali się ze swoim programem na I Gali Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce. Z programem tym wzięli też udział w dwóch konkursach Teatrów i Kabaretów Szkolnych. Wprawdzie nie zajęli żadnego miejsca to jednak rozbawili publiczność. W kolejnym roku szkolnym, nastąpiły oczywiście zmiany osobowe, gdyż część członków zespołu ukończyła gimnazjum. Grupa przygotowała parodię „Romea i Julii” czyli utworu W. Szekspira który należy do lektur szkolnych. Wystąpili na II Gali Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce oraz na apelu z okazji Walentynek w szkole oraz na dniu otwartym gimnazjum. Kolejny rok to kolejne zmiany i nowy repertuar. Przygotowano kolejny skecz „szkoła w krzywym zwierciadle”, który zaprezentowane na Dniu Edukacji Narodowej oraz na III Gali. Następnie grupa przygotowała jasełka na wesoło, które przedstawiono w grudniu. W lutym grupa rozpoczęła przygotowania do udziału w Powiatowym konkursie Kabaretów Szkolnych „ Śmiech w szkole, Szkoła w śmiechu”, który odbył się w marcu w Rumii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Hipolita Roszczynialskiego. W kategorii kabaretów gimnazjalnych okazaliśmy się najlepsi. Z tym samym programem wystąpiliśmy na Wojewódzkim Konkursie w Gdańsku. Również pokazaliśmy to na IV Gali i wcześniej na Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole. Wszyscy dobrze się bawili. Na grudzień grupa przygotowała kolejne jasełka na wesoło, które mieli okazję zobaczyć również rodzice podczas wywiadówek. Po feriach zabieramy się do pracy i przygotowujemy do kolejnego konkursu „ U Hipolita ”. Bierzemy też udział z naszymi jasełkami w konkursie Wojewódzkim. Podczas naszej pracy korzystamy z niezastąpionej pomocy naszego byłego absolwenta a obecnie aktora Dawida Kwidzyńskiego, który dzieli się z nami swoimi umiejętnościami i udziela rad, pomaga rozplanować sceny itp. Ogromne dzięki mu za to!

DAWID I WERONIKA - PRÓBA

NASI WSPANIALI AKTORZY WEDŁUG LAT:

2011/2012
1. Beata Seafin
2. Patryk Piotrowski
3. Jakub Brunke
4. Wiktoria Chodubska
5. Natalia Wołoszyk
6. Patrycja Kustusz
7. Weronika Tokarz
8. Dominik Tutkowski

2012/2013
1. Wiktoria Chodubska
2. Joanna Lubocka
3. Karol Doering
4. Dawid Janik
5. Weronika Tokarz
6. Natalia Wołoszyk
7. Monika Selau
8. Patrycja Kustusz
9. Julianna Kreft
10. Mateusz Lange

2013/2014
1. Błażej Bulczak
2. Klaudia Doering
3. Agata Grudzińska
4. Anna Grudzińska
5. Paulina Erdmańska
6. Weronika Kreft
7.Aleksandra Naczk
8. Weronika Hirsz
9. Pola Kamińska
10. Julia Pranczk
11. Karina Kołodziejska
12. Oliwia Motyka
13. Mateusz Sikora
14. Maciej Kwiatkowski
15. Dominika Bobkowska
16. Karolina Szulc
17. Patrycja Baranowska
18. Filip Woźniak

2014/2015
1. Jakub Kass
2. Weronika Kreft
3. Paweł Hilla
4. Weronika Hirsz
5. Mateusz Sobczak
6. Aleksandra Naczk
7. Julia Pranczk
8. Pola Kamińska
9. Błażej Bulczak
10. Klaudia Doering
11. Paulina Erdmańska
12. Anna Grudzińska
13. Agata Grudzińska
14. Patrycja Baranowska
15.Oliwia Motyka
16. Filip Woźniak

Opiekun kabaretu „Błysk” Mariola Chodubska.