Historia kabaretu "BŁYSK"

HISTORIA KABARETU „BŁYSK”

Kabaret „Błysk” powstał we wrześniu 2011 roku. Pierwszym przedsięwzięciem było przedstawienie szkoły w „Krzywym zwierciadle”. Uczniowie zaprezentowali się ze swoim programem na I Gali Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce. Z programem tym wzięli też udział w dwóch konkursach Teatrów i Kabaretów Szkolnych. Wprawdzie nie zajęli żadnego miejsca to jednak rozbawili publiczność. W kolejnym roku szkolnym, nastąpiły oczywiście zmiany osobowe, gdyż część członków zespołu ukończyła gimnazjum. Grupa przygotowała parodię „Romea i Julii” czyli utworu W. Szekspira który należy do lektur szkolnych. Wystąpili na II Gali Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce oraz na apelu z okazji Walentynek w szkole oraz na dniu otwartym gimnazjum. Kolejny rok to kolejne zmiany i nowy repertuar. Przygotowano kolejny skecz „szkoła w krzywym zwierciadle”, który zaprezentowane na Dniu Edukacji Narodowej oraz na III Gali. Następnie grupa przygotowała jasełka na wesoło, które przedstawiono w grudniu. W lutym grupa rozpoczęła przygotowania do udziału w Powiatowym konkursie Kabaretów Szkolnych „ Śmiech w szkole, Szkoła w śmiechu”, który odbył się w marcu w Rumii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Hipolita Roszczynialskiego. W kategorii kabaretów gimnazjalnych okazaliśmy się najlepsi. Z tym samym programem wystąpiliśmy na Wojewódzkim Konkursie w Gdańsku. Również pokazaliśmy to na IV Gali i wcześniej na Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole. Wszyscy dobrze się bawili. Na grudzień grupa przygotowała kolejne jasełka na wesoło, które mieli okazję zobaczyć również rodzice podczas wywiadówek. Po feriach zabieramy się do pracy i przygotowujemy do kolejnego konkursu „ U Hipolita ”. Bierzemy też udział z naszymi jasełkami w konkursie Wojewódzkim. Podczas naszej pracy korzystamy z niezastąpionej pomocy naszego byłego absolwenta a obecnie aktora Dawida Kwidzyńskiego, który dzieli się z nami swoimi umiejętnościami i udziela rad, pomaga rozplanować sceny itp. Ogromne dzięki mu za to!

DAWID I WERONIKA - PRÓBA

NASI WSPANIALI AKTORZY WEDŁUG LAT:

2011/2012

14. Patrycja Baranowska
15.Oliwia Motyka
16. Filip Woźniak

Opiekun kabaretu „Błysk” Mariola Chodubska.